Wspominamy Sztamę 2021 dzięki zdjęciom Bolesława Słomkowskiego.
Sztama 2021
Zatrzymaj animacje
Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript
|
Sztama 2021
Wspominamy Sztamę 2021 dzięki zdjęciom Bolesława Słomkowskiego. SZTAMA DZIECIOM: „Jak Wiesiek i Czesiek znaleźli apetyt”Teatr Delikates
spektakl
14.10. (czwartek), godzina 9:00 i 11:00
bilety: 15 zł
Cześka i Wieśka poznaliśmy podczas zeszłorocznej „Sztamy”. Zmagali się wtedy ze wstydem i udało im się go pokonać. Wracają do nas teraz z nowymi dylematami i wyzwaniami: próbują bowiem znaleźć apetyt. Zapraszamy do towarzyszenia im w tych poszukiwaniach. Teatr Delikates zawsze traktuje swoich młodych widzów z należytym szacunkiem, więc będzie za jednych zamachem i mądrze, i śmiesznie. A motto spektaklu brzmi: „Czy jesteś duży, Czy jesteś mały. Zjadasz warzywa jesteś wspaniały.”
muzyka: Marcin Pyciak
kostiumy: Małgorzata Meller
scenografia: Marek Dec, Wiktor Malinowski
scenariusz: Wiktor Malinowski
reżyseria: Wiktor Malinowski
obsada: Marek Dec, Wiktor Malinowski
głos: Grzegorz Sierzputowski
premiera: 16 sierpnia 2020 w Mączach
Spektakl zrealizowany z własnych oszczędności oraz ze zbiórki prowadzonej podczas premiery części pierwszej.
SZTAMA: „Obiecuję, obiecuję Ci”
Fundacja Nowe Formy
spektakl
15.10. (piątek), godzina 17:00
bilety: 50 zł
Reżyser pisze o swoim spektaklu tak: „Każdy z nas był kiedyś w związku. Każdy z nas kochał i był kochany. Każdy z nas zdradził i był zdradzany. Nie zawsze czynem, czasem myślą, czasem zaniedbaniem. Mierzymy się z tym wszyscy. My i Wy. Nienawidziliśmy osób, które są nam najbliższe. Wykorzystywaliśmy swoją przewagę, manipulowaliśmy, kłamaliśmy i dręczyliśmy tych, których kochamy. A oni dręczyli nas. Zawiedliśmy swoich bliskich i siebie, topimy swoje marzenia w morzu niekończących się oczekiwań. Każdy z nas stanie się kiedyś oprawcą i ofiarą. Kochanym i nienawidzonym jednocześnie... Bo kochać w tych czasach jest bardzo trudno.”
autorski spektakl Rafała Pyki na podstawie dramatu „Jakobi i Leidental” Hanocha Levina
tłumaczenie: Michał Sobelmana
reżyseria: Rafał Pyka
muzyka: Grzegorz Urban
ruch i kostiumy: Magdalena Wojtacha
scenografia: Paulina Grosz
make-up: Monika Sajdak
produkcja: Radosław Jamroż, Fundacja Nowe Formy
obsada: Agnieszka Niwińska, Ania Łada, Błażej Bandrowski, Sebastian Pudzianowski,
premiera: 31 lipca 2021 w Teatrze Ochoty w Warszawie
Spektakl powstał z inicjatywy aktorów i został sfinansowany ze środków własnych wszystkich współtwórców oraz dzięki darowiznom zebranym przez platformę crowdfundingową zrzutka.pl.
Nieoceniona jest też bezinteresowna pomoc wielu wspierających osób i instytucji.
SZTAMA: „Prymitywiści”
wystawa
15.10. godzina 18:30
bilety: wstęp wolny
Wystawa obejmuje prace artystów nieprofesjonalnych tworzących w nurt Art Brut. Są to: Oscar de Mejo-USA, Jovan Obican, Gerard Lapagesse-Francja, Vincent Haddelsey-Anglia, Nikifor, Henryk Zarski, Przemysław Kiebzak-Polska. Zobaczymy akwarele, pastele, rysunki i litografie.
SZTAMA: „Lekarz na telefon”
Teatr im. Stefana Jaracza z Olsztyna
spektakl
16.10. (sobota), godzina 17:00
bilety: 50 zł
Ginekolog Jacek Łagoda utknął w swoim gabinecie z powodu klucza, który złamał się i utknął w drzwiach. Na szczęście, ma przy sobie telefon i to nie jeden, a trzy. Mężczyzna, czekając na ślusarza, desperacko próbuje pozałatwiać pilne zobowiązania prywatne i zawodowe – od odebrania dzieci z przedszkola po odebranie porodu – wszystko przez telefon. Pierwsze drobne kłamstwo pociąga za sobą kolejne i tak dochodzi do ekstremalnego zamieszania.
„Lekarz na telefon” to zwariowana, zabawna, świetnie napisana jednoosobowa farsa pełna aktualnych kontekstów, kpiąca z wielkomiejskich mód.
autor: Borbála Szabó
przekład: Jolanta Jarmołowicz
opieka reżyserska: Zbigniew Brzoza
opracowanie koncepcji scenograficznej: Zbigniew Brzoza
obsada: Dawid Dziarkowski
Spektakl dofinansowany przez Węgierski Instytut Kultury
SZTAMA: „Niemy kelner”
Kompania Teatralna z Warszawy
spektakl
17.10. (niedziela), godzina 17:00
bilety: 50 zł
Czy jesteście Państwo gotowi na niewygodny, ale jakże odprężający śmiech i przerażającą zabawę, aby zweryfikować „wytarte” pojęcia: przyjaźń, szczęście, wolność, prawda? Aby poznać banalny cennik ich kupna i bolesny ich utraty? Kompania Teatralna zaprasza Państwa do pokoju w dziwnym hotelu. Znajdziecie się sam na sam z dwoma co najmniej dziwnymi gangsterami, którzy jako zawodowi mordercy pracują, oczyszczając ten świat z niepotrzebnych jednostek. Czekają na następne zlecenie, zabijają tymczasem wyłącznie… wolny czas: prowadzą błyskotliwe i zabawne dialogi, realizując jednocześnie dochodzące do nich „z góry” polecenia i dziwne zamówienia. Prowadząc życie łowcy, znają główną zasadę: „Życie każdego z nas ma na muszce.” Kto kogo ma na niej tutaj? Musicie przekonać się sami. Między absurdem a rzeczywistością, śmiechem i tragedią jest bardzo cienka granica. Wszystko stoi tu na ostrzu noża, a właściwie u wylotu lufy. Czym to się skończy? Zapewne brawami, skoro Pintera przedstawią Państwu- Malajkat, Roznerski i Szwedes.
autor: Harold Pinter
przekład: Adam Tarn
reżyseria: Wojciech Malajkat
scenografia: Wojciech Stefaniak
produkcja: G-INVEST Olaf Gruszka i Piotr Szwedes
obsada: Piotr Szwedes, Mikołaj Roznerski Powiązane strony:Powiązane aktualności: |
PopularneWybierz element 1 Wybierz element 2 Wybierz element 3 Wybierz element 4 Wybierz element 5 Wybierz element 6 |
|
|
|